Yurt dışı iş ilanları

İnşaat İş İlanları - Usta İş İlanları

Fatih Altaylı’dan İnanç Vergisi

Fatih Altaylı’dan İnanç Vergisi

30 Nisan, 2020

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, “Diyanet vergisi” başlıklı yazısında yeni bir vergi önerisinde bulundu.

Geçtiğimiz günlerde “Eşcinsellerden vergi almayın.”önerisine açıklık getiren Altaylı, “Olur mu öyle şey. Ben sadece diyanet payı alınmasın dedim.” dedi.

“CAMİLERİ KULLANMAYANLAR BU VERGİYİ ÖDEMESİN”

Habertürk yazarı, “Hatta daha da açık bir teklifim var.” diyerek yazısına şöyle devam etti: “‘İnanç vergisi’ diye bir vergi koyulsun. ‘Ben inançlı değilim’ diyenler ya da camileri kullanmayanlar bu vergiyi ödemesin. Çünkü bazıları diyor ki, ‘Almanya’da kilise vergisi var’ Doğru var. Hristiyanım diyenler, kiliseye gidenler veriyor.”

Yorumlar

  • bence diyanet kökünden kapatmak lazım m.k atatürk vatandaş dini gerçek anlamda anlasınlar diye kurdurmuştu idea ediyorum camilerin önüne namaz kılacaklar 5 tl ödeyecekler diye kasa konsa 3 //5 kişiden fazla kimse olmaz İslamda Ruhbançılık olmaz parayla namaz kıldırılmaz bu doğrumu doğru evet her cemaat kendi ibadet şeklini finansmanını sağlamalı devletin dini olmaz 21 yüz yılda böyle olması gerek kutsal kitap arapca okunursa sevapmış ama ne dediğini anlamayan bir zümre insanlığın var olmasıyla beraber tapınma duygusu vardır kendinin ulaşamayacağını beleş ister ne kadar insan varsa o kadarda din var din ise insanın kendi viçdanıdır gerisi yalan dolandır.

  • فَوَيْلٌ لِلَّذ۪ينَ كَفَرُوا مِنْ يَوْمِهِمُ الَّذ۪ي يُوعَدُونَ
    Feveylun lilleżîne keferû min yevmihimu-lleżî yû’adûn(e)
    Kendilerine va’ad edilen o (azap) günlerinden dolayı vay o inkâr edenlerin haline! (Ki yakında aşağılatıcı azabımız onları kuşatacaktır.

  • 2:161 – Ama âyetlerimizi inkar etmiş ve kâfir olarak can vermiş olanlara gelince, işte Allah’ın laneti, meleklerin laneti ve insanların laneti hep onların üzerine olsun.
    9:68 – Allah, erkek kadın bütün münafıklara ve bütün kâfirlere cehennem ateşini ebedî olarak vaad buyurdu. O ateş onlara yeter. Allah onlara lânet etmiştir. Onlara bitmez tükenmez bir azap vardır.

  • İslam ve Allah düşmanları kafirlikte sınır tanımıyor.Onlatın türlü planları var ancak; Allah tuzak kurnların en hayırlısıdır.Bu topraklar Ertuğrul Gazi’nin ,Osman Gazi’nin torunlarının vatanıdır.Diyanetten ,kurandan,camiilerden rahatsız olanlar ,ister vatikana ,ister telavive gitsin .Yok biz gitmiycez bu ülkeyi rahat bırakmıycaz diyorlarsa merak etmesinler ;Allah onları tez zamanda cehennemin dibine gönderecektir!!!

Bir cevap yazın